Říjen 2010

Máš koule ?

31. října 2010 v 11:34 | http://www.maskoule.cz/ |  Pomoz i TY !

Máš koule ?

Nádory varlat patří mezi nejlépe léčitelné typy nádorových onemocnění. Důležitým faktorem je však včasná diagnóza, 90% pacientů má šanci na trvalé vyléčení.

Podívejte se na spot ke kampani MÁŠ KOULE

Nádory varlat patří mezi nejčastější zhoubná onemocnění u dospívajících chlapců a mladých mužů mezi 15.-40. rokem věku. Jejich výskyt neustále narůstá. V České republice se za posledních 20 let jejich výskyt ztrojnásobil. Přesto jsou informace a znalosti o tomto typu nádoru, jeho výskytu, příznacích, rizikových faktorech, možnostech prevence či metodách časného záchytu v široké veřejnosti minimální.

pokračovat na http://www.maskoule.cz/

Druhá návštěvnost v počtu 20 000

15. října 2010 v 17:47 | David.K |  Anketa...hlasuj pls

20 000 !

návštěvnost

Děkuji všem co navštěvují tento web o zákeřné nemoci. Právě dnešním dnem přerostla návštěvnost o dalších 10 tisíc lidí. Takže už jsme na 20ti tisících. Doufám a věřím, že za tuto dobu jsme někomu a něčím pomohly a že jsme si vzaly k srdíčku, že tato zákeřná nemoc je a bude na blízku ! Proto budu rád, když spojíme všichni síly a budeme bojovat společně !
Žij naplno je název mého webu (LIVEstrong), proto vám chci říct aby jste i VY žily naplno....

Budu se těšit na další velkou návštěvnost a budu velice rád, když my v tom pomůžete

Rakovina prsu

9. října 2010 v 14:37 | Avon zdravá prsa.cz |  RAKOVINA !!!

Rakovina prsu

rakovina prsu...

V současné době stále ještě nejsme schopni pojmenovat všechny příčiny vzniku rakoviny prsu. Asi 20% žen s rakovinou prsu má v příbuzenském vztahu ženu s rakovinou prsu. Avšak ženy, v jejichž rodinách se už rakovina prsu vyskytla, mají pouze zvýšené riziko jejího vzniku. To znamená, že ne všechny ženy s výskytem rakoviny prsu mezi příbuznými, jí onemocní. A naopak, u žen bez výskytu rakoviny prsu v rodině, tato choroba může vypuknout. Podle statistik má 5% žen s rakovinou prsu genetickou zátěž. U žen s genetickou mutací je v 80 - 90% pravděpodobnost vzniku rakoviny prsu.

Chodíte na chemoterapii? Dávejte pozor, co jíte

6. října 2010 v 22:01 | léčba - rakoviny.cz |  RAKOVINA !!!

Chodíte na chemoterapii? Dávejte pozor, co jíte

jídlo

Pokud podstupujete chemoterapii, měli byste se snažit zachovat si i během léčby maximum ze své kondice a fyzických sil. V tom vám může mimo jiné pomoci také vhodně sestavený jídelníček.

Snažte se jíst s chutí

Chemoterapie může hodně ovlivnit vaši chuť, některá jídla vám mohou začít chutnat nepříjemně nebo v nich budete cítit kovovou pachuť. Mezi potraviny, jejichž chuť se vlivem chemoterapie nejčastěji změní k horšímu, patří voda a maso. Pokud je pro vás vlivem toho obtížné pít obyčejnou vodu, vyzkoušejte nejrůznější ochucené minerálky nebo obyčejnou vodu ochuťte citrónovou šťávou. Jestliže vám přestane chutnat maso, nezapomeňte doplňovat bílkoviny z jiných zdrojů, jako jsou vejce, luštěniny nebo ryby.
Mezi potraviny, které naopak ani během chemoterapie obvykle neztrácí svou chuť, patří například cereálie, pečivo nebo oříšky. Vyzkoušejte také jogurty a různé druhy polévek.

Vyhněte se zácpě

U některých lidí může chemoterapie způsobovat průjem, u jiných ale naopak zácpu. V boji proti ní vám pomůže dostatečný příjem tekutin, potrava s vysokým obsahem vlákniny (syrová zelenina a ovoce, ovesné vločky a celozrnné pečivo) a také přiměřený tělesný pohyb.

Bojujte s průjmem

Pokud vás trápí naopak průjem, vyhýbejte se smaženým a mastným jídlům, kofeinu, slazeným nápojům a ovocným džusům, listové zelenině a sladkým alkoholickým nápojům. Dobře snášené naopak bývají ovesné vločky, ovoce bez slupek a brambory.

Udržujte si zdravou váhu

Přestože nemocné rakovinou si obvykle spojujeme spíše s pohublostí, někteří lidé mají během chemoterapie sklon přibývat na váze. Ani jeden z extrémů není dobrý a udržovat si v průběhu léčby stabilní zdravou váhu je důležité.

Své zkušenosti si zapisujte

Zaznamenejte si, co jste každý den jedli a pili a zároveň případné příznaky a problémy. To vám pomůže určit, jaké jídlo vám způsobuje například nevolnost, zácpu nebo průjem. Jídelníček pak dále upravujte podle získaných zkušeností.

ELEMELE

3. října 2010 v 1:00 | Honza |  Váš příběh...podělte se s ostatními o vaše zkušenosti

ELEMELE

elemele
Elemele jednou měsíčně pořádá semináře pro lidi s rakovinou.
Mnoho lidí si ne zcela uvědomuje, jak moc my sami můžeme přispět k tomu být opět zdraví, cítit, jak v krvi proudí energie, síla, odhodlanost žít a radovat se.
Semináře mají jediný cíl. A to probudit v lidech naději, sílu a víru v uzdravení.
Mnoho lidí se chce aktivně podílet na své léčbě, ale mnohdy netuší jak. Co mohou pro své uzdravení udělat?
Proto pořádáme semináře pro lidi s onkologickým onemocněním, kde mnozí objevují možnosti, kolik toho oni sami mohou pro sebe udělat. Dozvídají se, jak bojovat a nabrat potřebnou sílu a elán.
Proč je to důležité?
Nemoc není jen čistě fyzický problém, ale věc celé osobnosti. Tedy TĚLA, MYSLI A EMOCÍ.  Emoce a psychický stav hrají významnou roli při uzdravování.

PŘIJĎTE NA SEMINÁŘ O ZÁKONU PŘITAŽLIVOSTI
DATUM: 8. října 2010 17:30 - 19:30

MÍSTO: HUB s.r.o., Drtinova 10, Praha 5

CENA: Seminář je ZDARMA