Září 2010

LIVEstrong day v praze

30. září 2010 v 18:09 | David.K |  LIVEstrong

LiveStrong day in Prague

PRAHA

Dne 2. října 2010 ve 13 hodin v Černošicích.  Vrážská Černošice Czech Republic 252 28
livestrong

Připoj se k nám v jízdě proti rakovině.. Dne 2.10.2010 se více jak 70 000 členů Teamu 28 zapojí do akce na podporu nadace Lance Armstronga.. Také u nás můžete být součástí této celosvětově organizované akce a pokud se připojíte a pojedete s námi ,vyjádříte tak svoji podporu všem, kteří s touto zákeřnou chorobou zápasí.. Zveme všechny ...příznivce LiveStrong a všechny ostatní, kteří mají rádi cyklistiku ,aby dne 2.10 2010 ve 13:00 vyrazili společně s námi na společnou jízdu po trase Černošice-Karlštejn-Srbsko-Černošice . Vezměte své kolo a něco žlutého na sebe a pojeďte s námi :-)
akce




Maybe Tonight, Maybe Tomorrow by Wideawake

25. září 2010 v 14:24 | Yvona Voňková |  LIVEstrong

Maybe Tonight, Maybe Tomorrow by Wideawake


Zdravím :-)

Něco pro vás mám lidičky. Především děkuji jedné osobě co mi přeložila tento text s angličtiny do češtiny. Je to píseň která ve mě zůstává nadále a pomáhá k vůli jít dál ! Tady dávám odkaz na píseň a hlavně překlad :


Dnes jsem slyšel zprávy.
> > Přišlo to z ničeho nic.
> > Přeji si, abych mohl utéct,
> > ale kam bych šel?
> > Je to můj osud?
> > Něco tak nefér ...
> > Co bude se mnou?
> > Jen Bůh ví.
> >
> > Říká se, že možná cesta zpět do nebe vede skrz peklo.
> > Možná dnes v noci, možná zítra,
> > vyhrajeme tento boj a pohřbíme smutek.
> > Jsme tak živí, stále ještě vytrváváme, nejsme připraveni na smrt,
> > takže žijeme na plno.
> >
> > Má hrdost odešla za smrtí,
> > můj svět je otřesen.
> > Myšlenky v mé hlavě
> > jsou tak těžko kontrolovatelné.
> > Zírám dolů do neznáma,
> > ale jedna věc je jistá.
> > Mohlo by to zlomit mé tělo,
> > ale nikdy to nezlomí mou duši.
> >
> > Říká se, že možná cesta zpět do nebe, vede skrz peklo.
> > ale my zvládneme více než vyprávět příběhy.
> > Možná dnes v noci, možná zítra,
> > ale vyhrajeme tento boj a pohřbíme smutek.
> > Jsme tak živí, stále ještě vytrváváme, nejsme připraveni na smrt,
> > takže žijeme na plno.

Přeji Vám všem kteří bojují ať se nikdy nevzdávají !!! Jdeme proti proudu ! A to všichni společně !!! Nikoho nenecháme za sebou...Všichni se držíme za jeden provaz !
s pozdravem Váš přítel David ;-)

Rakovina prsu u Mužů !!!

19. září 2010 v 15:15 | Jitka Ditterová |  Váš příběh...podělte se s ostatními o vaše zkušenosti

Rakovina prsu u Mužů !!!

Man cancer


Prosíme rozšiřte tuto událost dál....

V rámci léčení prsou žen se zapomíná na rakovinu prsu u mužů a zrovna takového bohužel mám doma. Jelikož žádná osvěta neinformuje o možné rakovině prsou u mužů a lékaři se zajímají pouze o ženy, bývají pak nádory u mužů přehlíženy a jejich bujení bývá podchyceno buď na poslední chvíli, nebo již pozdě. Je sice dobře, že se poukazuje na ženská prsa, ale i muži mají právo být informováni a v případě nálezu bulky řádně vyšetřeny. Mému příteli málem nádor v prsu zanedbali a jen na moje neustálé tlačení o vyšetření se rakovina podchytila na poslední chvíli. Je po operaci, bere léky, ale znovu narážíme na lékařsou jednostrannost. Žádný odborník neumí posoudit reakci léku na mužský organismus a tak můj přítel trpí bolestmi, které ho často přivádí do stavu neschopnosti. Ani na nemocenské ale nemá od bolestí pokoj.
Chtěla bych Vás požádat, zda by nešlo nějakým způsobem kontaktovat muže, kteří si prožili tuto rize ženskou nemoc a mají zkušenosti s účinky chemoterapeutických léků, aby si navzájem předali své zkušenosti a nebo pod dohledem odborníka by si mohli pomoci od nežádoucích účinků například Tamoxifenu. Jako soukromá osoba nemám možnost jednat s lékaři, kteří mají na starosti přímo rakovinu prsu mužů, aby mi předali kontakty, nebo umožnili získat informace o vedlejších účincích, ale dívat se na přítele, jak trpí bolestmi se mi také nelíbí. A to jen proto, že se léky vyrábí na rakovinu prsu u žen a lékaři zkoumají vliv ženskýžch hormonů na tuto nemoc.

Bez rukou, bez nohou, bez starostí!

10. září 2010 v 22:44 | Loupak.cz |  Váš příběh...podělte se s ostatními o vaše zkušenosti

Bez rukou, bez nohou, bez starostí!

Krátké a velice působivé video o Nicku Vujicicovi - muži, který přišel na svět bez horních i dolních končetin, ale přesto se neustále usmívá a užívá si života.

Video jsem přidal díky Ivance z webu bumbarisparis.org - Děkujem za odkaz

AKTUALIZOVÁNO: Nick Vujicic bude mít už v září přednášku v České republice a na Slovensku. Pokud se na ni chcete zaregistrovat, můžete tak učinit ZDE.