Vyléčili jste se z rakoviny? Přestaňte kouřit!

17. ledna 2010 v 14:20 | Léčba-rakoviny.cz |  RAKOVINA !!!

Vyléčili jste se z rakoviny? Přestaňte kouřit!

Podle zahraničních průzkumů více než polovina pacientů-kuřáků, kteří se vyléčili z rakoviny, si přeje s kouřením přestat. Bohužel, často nemají dostatečnou výdrž a někdy ani podporu ze strany profesionálních zdravotníků.

Po těžké nemoci začít znova

Pokud jste se vyléčili z těžkého onemocnění, máte teď nejlepší příležitost přehodnotit staré návyky. Přestože nelze očekávat, že se z vás ze dne na den stane zdravě žijící sportovec, přestat s kouřením je cíl, který by se vám mělo podařit naplnit. Výhody, které tím získáte, budou totiž obrovské.
Jak známo, kouření zvyšuje riziko vzniku mnoha druhů rakoviny, podstatně zvyšuje také riziko infarktu nebo náhlé mozkové příhody a v neposlední řadě svým negativním účinkem na lidské zdraví podstatně snižuje kvalitu života všech, kteří se po dlouhé a náročné léčbě vyléčili ze zhoubného onemocnění.

Vyhledejte odbornou pomoc

Odvykat zcela sám a bez pomoci je vždycky obtížné a naděje na úspěch jsou malé. Kromě podpory svých blízkých, především rodinných příslušníků, si proto zajistěte i podporu odbornou. Který z vašich lékařů vám při odvykání může nejvíce pomoci?
Patrně největší možnost pomoci svému pacientovi při odvykání kouření má praktický lékař. Pokud máte ke svému lékaři v tomto ohledu důvěru, požádejte jej o konzultaci. Měl by vám pomoci se zorientovat v nabídce současných přípravků náhradní nikotinové terapie, která vám pomůže zmírnit nežádoucí abstinenční příznaky, případně vám může předepsat odvykací léky, jež jsou dostupné pouze na lékařský předpis.

Navštivte poradnu

Někteří lidé mohou mít dojem, že jejich praktický lékař je příliš zaneprázdněn a nemá dostatek času zabývat se tak "banálním" problémem, jako je odvykání kouření. V takovém případě můžete navštívit specializovanou poradnu pro odvykání kouření. Tyto poradny jsou dostupné již v mnoha větších městech a jejich seznam najdete například na stránkách www.odvykani-koureni.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 drazic drazic | E-mail | Web | 17. ledna 2010 v 14:26 | Reagovat

Zdravím všechny čtenáře. Když slyším o slovech jako je kouření nebo cigareta, tak abych pravdu řekl tak mi je na zvracení ! Když jsem byl mladší kluk, tak jako mnozí lidé jsem zkoušel koučit. dnes si říkám že to byla chyba ale na druhou stranu jsem rád, že jsem už tenkrát skončil. Nekouřil jsem nějak ex dlouho. Bylo to jen 3 měsíce. Dříve jsem si to ani nedovedl představit co to obnáší a co to stojí peněz. Dnes jsem rád, že nekouřím a nekazím si tím svoje zdraví !!!

Pak už je buď pozdě přestat kouřit nebo je to těžké přestat ;-)

s pozdravem David :-)

2 AFoowsEscala AFoowsEscala | E-mail | Web | 29. července 2018 v 21:48 | Reagovat

Poids est comment  robuste  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque  set  votre  moelle  bat, il pompe le sang par  vos arteres a la reste  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-ginseng/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.