Červen 2009

8 testů které by měla podstoupit každá žena

27. června 2009 v 12:40 | www.Bumbarisparis.org |  RAKOVINA !!!

8 testů které by měla podstoupit každá ženaMnohé nemoci lze při včasné diagnóze vyléčit

1 Kůže
Doporučujeme nechat si jednou ročně udělat světelnou diagnostiku u kožního lékaře, a to zejména pokud máte hodně mateřských znamének. Užitek: Nebezpečné kožní změny jsou diagnostikovány dříve, než dojde k rakovině kůže.

2 Prsa
Mamografii byste si měla nechat udělat ve čtyřiceti, po přechodu druhou a pak pravidelně každé dva roky. Užitek: Rakovinu lze tímto způsobem diagnostikovat v raném stadiu a léčba má pak větší šanci na úspěch.

3 Krev
Na základě rozboru krve je možné objevit mnoho chorob a rizik jejich vzniku. Od 35 byste si ho měla nechat dělat každé dva roky. Užitek: Na základě rozboru lze určit alergie, nedostatek určitých látek, hladinu cholesterolu a cukrů v krvi.

4 Oči
Prevence glaukomu je vhodná nejpozději od 40 (od 30, pokud se zelený zákal vyskytuje v rodině). Užitek: Poškození očního nervu nebo sítnice glaukomem může vést k slepotě. V raném stadiu vám lékař pomocí laseru může pomoci.

5 Zuby
Kontrolní prohlídky u zubaře minimálně jednou ročně by měly být samozřejmostí. Vhodná je také individuální profylaxe (osobní program prevence). Pravidelné návštěvy u dentální hygienistky sice stále ještě patří k nadstandartu, ale odborná péče o chrup se vám rozhodně vyplatí a zmenší riziko onemocnění zubů. Užitek: Lékařské zákroky nebudete potřebovat tak často.

6 Srdce a krevní oběh
Při obecné zdravotní kontrole se zjišťuje vaše osobní riziko vzniku srdečních a oběhových onemocnění. Lékař vám změří tlak krve a pomocí klidového EKG zkontroluje elektrické impulzy v srdečním svalu. Užitek: EKG ukazuje, jestli je srdce správně prokrvováno. V případě nějaké nepravidelnosti vás lékař pošle na odborné vyšetření ke kardiologovi.

7 Střeva
Nejpozději v padesáti byste si měla nechat jednou ročně udělat Hemokult test, který odhalí případné krvácení do střev. Endoskopie po 55 roku je téměř povinná. Jestliže se v rodině vyskytla rakovina střev, měla byste se nechat zkontrolovat i dříve. Užitek: Včasné rozpoznání rakoviny střev je životně důležité. Pokud lékař objeví polypy, které by se mohly zvrhnout ve zhoubné nádorové bujení, může je odstranit.

8 Podbřišek
Doporučujeme vám nechat si jednou ročně udělat tzv. PAP stěr. Pokud trpíte na cysty nebo myomy, je také důležitá vaginální sonografie. Ženy, které si přejí mít děti, by se tomuto vyšetření rozhodně měly podrobit. Užitek: V PAP stěru je možné objevit buňky, které by mohly signalizovat rakovinu.
7. Indikace chemoradioterapie

13. června 2009 v 8:14 | Česká onkologická společnost |  Chemoradioterapie !

7. Indikace chemoradioterapie


Jednou z negativních stránek konkomitantní chemoradioterapie může být neúměrné zvýšení toxicity kombinované léčby na zdravé tkáně. Kombinovaná chemoradioterapie může způsobit větší poškození normálních tkání ve srovnání s vedlejšími účinky při aplikaci jen jedné složky léčby. Zvýšení poškození je výsledek aditivního efektu obou modalit v určité tkáni nebo následkem poškození více tkání v jednom orgánu.
Indikace chemoradioterapie musí být proto zvažována pečlivě, odpovědně a individuálně s přihlédnutím k celkovému stavu pacienta a k jeho interkurentním chorobám.
Zvýšení míry rizika vedlejších účinků radiochemoterapie musí být zdůvodněno očekávaným lepším léčebným efektem vůči aplikaci "jednodušších" způsobů onkologické léčby (např. proti použití monoterapie zářením nebo chemoterapií). Z tohoto hlediska je nutné, aby konkomitantní chemoradioterapii provádělo pracoviště se zkušenostmi s tímto typem léčby. Také ekonomická nákladnost léčby častějších těžších vedlejších reakcí (leukopenie, trombocytopenie, mukositida, průjem) kombinované terapie může být neúměrná míře terapeutického zisku.

LIVEstrong je s vámi ;-)

7. června 2009 v 6:00 | David K. |  Pomoz i TY !

LIVEstrong je s vámi !

Při tvoření této stránky jsem si přál, aby návštěvník z tohoto blogu odcházel zaražen a naplněn,
aby začal přemýšlet o tom, jak žije a s čím jednou z tohoto světa odejde, aby si uvědomil, jak je na tom se svými blízkými, se svou prací, jestli dělá v životě věci, které opravdu stojí za to, jestli jde za svým snem...Snažím se každého návštěvníka vyprovokovat k tomu, aby si odpověděl na otázku, co je pro něj skutečně důležité a jaké má vlastně hodnoty.
Proto bojujte proti rakovině a snažte se žít naplno !

LIVEstrong s vámi :-)

Příběh Lenky...

3. června 2009 v 18:00 | Lenka |  Váš příběh...podělte se s ostatními o vaše zkušenosti

Příběh Lenky...Je mi 31let a v roce 2006 mi našli rakovinu děložního čepku. Podstoupila jsem operaci při které mi nakonec vzali celou dělohu a dalších 30 nadorkú. Testy prokázali že nádor byl zhoubný a z těch třiceti bylo zhoubných třinác. Proddělala jsem chemoterapiji a ozařování a dva roky jsem měla klid.Přesně na měsíc se mi rakovina vrátilla ale už v sedmi nádorcích a na různých místech v linfách které se nedají operovat.Ihned jsem podstoupila chemoterapiji která trvala půl roku a zdalo se že zabýrala.Tet po dvou měsícíích od ukončení léčby jsem podstoupila vyšetření a nador je zpět. U lékaře jsem objednaná až na patek . takže nevim kde a v jakém rozsahu se to vrátilo a co bude dál.Jediné co vím je že to psychycky nezvládám a nejhorší je ta beznaděj když nevím co bude dál a co mam děla aby se to zastavilo. Snažím se lečit i přírodními preparáty ale mam pocit že je to zbytečné. Ale pořad se snažím kvuli svoji dceři která už přišla o otce a nechci to kvůli ní vzdát ale někdy jeto strašně těžké hlavně tet. MOHL BY MI NĚKDO PORADÍT JAK SE TO DÁ ZVLÁDNOUT