Armstrong chce při návratu zachraňovat životy, ne vyhrávat

20. ledna 2009 v 19:08 | David K. |  Lance Armstrong

Armstrong chce při návratu zachraňovat životy, ne vyhrávat

Americký cyklista Lence Armstrong
Americký cyklista Lance Armstrong

Sedminásobný vítěz Tour de France Lance Armstrong věří, že jeho návrat k cyklistice nebude poměřován úspěchy v závodech, ale počtem životů, které pomůže zachránit.


Sedmatřicetiletý Američan se do profesionálního pelotonu vrátil po tříleté pauze. Den před tím v tamní nemocnici pořádal oběd na podporu celosvětového boje s rakovinou. "Během 1274 dní, kdy jsem nezávodil, zemřelo na rakovinu asi 27,5 miliónu lidí," citovala agentura AP Armstronga, který porazil rakovinu varlat a poté sedmkrát vyhrál Tour de France. "Jedna organizace nemůže boj zvládnout sama. Musí proti tomu bojovat celý svět," dodal.
Armstrong už na podzim zdůvodnil svůj návrat k cyklistice tím, že chce upozornit na nutnost boje s rakovinou. Prý mu vůbec nevadí, že kvůli tomu riskuje svou pověst. "Peněz už jsme vybrali dost, ale podobné věci někdy potřebují víc než peníze. Musí se na ně upozornit," uvedl. "Lidé mi hodně připomínají, že návratem riskuji svou pověst. Ale já po sobě nemusím zanechat sportovní úspěchy. Ale když budu na Tour de France pátý a pomůžu vybrat pár miliard dolarů na výzkum, bude to fantastické," prohlásil. "Ze sportovního pohledu je to velký risk, ale z lidského pohledu rozhodně stojí za to," dodal.

Tento človíček mi pomohl jak duševně tak psychicky. Nejsem sním žádný kamarád a ani známý...jen to je můj idol a věřím v tohoto človíčka. Mám své důvody a myslím si, že ten kdo o něm něco zná tak ví o čem tu píšu. Nechci tu psát proč, protože něco je už napsané v jiných rubrikách ale tento článek je důkazem, že Lance Armstrong je dobrý člověk a jak řekl musíme bojovat všichni proti této nemoci !!! 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Allinnka Allinnka | 20. ledna 2009 v 19:34 | Reagovat

Výborný článek, děkuji za něj.

2 Drazic Drazic | E-mail | Web | 20. ledna 2009 v 20:44 | Reagovat

Allinnka: Není zač a já děkuji za příspěvek a za to že je to k něčemu dobré a já věřím že je ;-) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.