Rodinný příslušník

10. října 2008 v 21:43 | David K. |  RAKOVINA !!!

Rodinný příslušník


Rakovina v rodině

Rakovina se jenom málokdy dotkne pouze jedné osoby. Rakovina se dotýká párů, rodin, přátel. Emoce a změny životního stylu mohou spojené s onemocněním mohou být někdy téměř stejně silné u rodinných příslušníků jako u samotného nemocného.

Důležité je komunikovat

Závažné onemocnění v rodině ovlivní všechny oblasti mezilidských vztahů a komunikace v rodině se často stává obtížnější. O to více je důležitá. Nedostatek komunikace vede zákonitě k izolaci, frustraci a nenaplněným potřebám. Člověk s rakovinou potřebuje mít jistotu, že o svém onemocnění může s ostatními členy rodiny bez obav hovořit. Téma vážného onemocnění by rozhodně nemělo být tabu. Důležité je také si uvědomit, že na stresující situaci reaguje každý člověk jinak. Někdo úzkostí, jiný podrážděností a agresivitou a někdo navenek vypadá, jako by se ho situace nijak nedotýkala. Mluvte mezi sebou o svých pocitech a pokuste se pochopit, proč se ostatní chovají právě takto.

Ilustrace
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 crazy x janik crazy x janik | Web | 22. října 2008 v 18:39 | Reagovat

ahojky moc děkuji za koment za hlas a za pochvalu blogu máš jej taky super !!! :) přiď jeětě někdy posim :) sry za reklamku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.